II Zasada Termodynamiki jest słuszna i dla układów otwartych

Wszystkie naturalne prawa z zasady obowiązują zawsze i wszędzie, zarówno w strukturach materii nieożywionej jak i we wszystkich strukturach żywych organizmów. Niestety, mimo tego narósł cały szereg nieporozumień wokół zasadności negacji przez niektórych ewolucjonistów, uprawnionego naukowo stosowania II Zasady Termodynamiki do analizy wszystkich procesów chemicznych zachodzących zarówno w trakcie abiogenezy jak i w przypadkach replikacji DNA we wszystkich żywych organizmach. Powód jest prosty. II ZT neguje możliwość samoistnego wyewoluowania uporządkowanych homochiralnych struktur umożliwiających syntezę i funkcjonowanie wszystkich żywych organizmów. Dlatego zwolennicy ewolucjonizmu, tylko w oparciu o nieuzasadnione dogmatyczne domniemanie z przekonaniem twierdzą, że II ZT nie znajduje tu zastosowania, ponieważ struktury te są otwartymi układami termodynamicznymi wymieniającymi energię i masę z otoczeniem. Według ich błędnego zdania, II ZT odnosi się tylko do układów zamkniętych to znaczy nie wymieniających ani energii ani masy z otoczeniem. Niestety ten błędny argument, musi wynikać z ograniczonego poziomu wiedzy biologów ewolucyjnych z zakresu termodynamiki, nabytej jedynie na lekcjach fizyki na poziomie szkoły średniej. Ponieważ na fizyce w szkole średniej rzeczywiście omawiana jest II ZT i opisujące ją równanie, tylko w odniesieniu do szczególnych przypadków układów termodynamicznych – tzn. tylko układów zamkniętych.
Natomiast ogólnie sformułowana II ZT „W przyrodzie możliwe są tylko takie zjawiska, dla których suma elementarnych przyrostów entropii wszystkich ciał biorących w nich udział jest większa od zera.” odnosi się i jest słuszna zarówno w przypadku układów zamkniętych jak i w przypadku układów otwartych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • Wykop
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>