Bóg stworzył świat w 6 dni ?

Jednym z argumentów służących do uwiarygodnienia hipotez abiogenezy oraz teorii filogenezy i antropogenezy, jest deprecjonowanie i ośmieszenie opisu biblijnego stworzenia świata i życia na ziemi, jako ich zdaniem niezgodnego z naukową prawdą.

Zapis biblijny nie precyzuje, że te 6 pierwszych dni, które należy nazywać dniami stworzenia, odnoszą się do współczesnych człowiekowi dni ziemskich. Jest tak przede wszystkim dlatego, że w początkowym etapie Pierwszego Dnia Stworzenia, jak podaje zapis biblijny „…ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód…” A zatem od samego początku stworzenia Ziemi nie dało się w sposób jednoznacznie określić ziemskiego dnia jako interwału czasu pomiędzy kolejnymi wschodami słońca, ponieważ na powierzchni Ziemi cały czas panowała ciemność.

I tu należałoby przypomnieć, że jeden dzień określa czas pełnego obrotu danego ciała niebieskiego wokół własnej osi, – czyli tak zwany gwiazdowy okres obrotu. Przy czym okresy te mogą mieć bardzo różne wartości dla różnych ciał niebieskich. I tak np. Merkury wykazuje gwiazdowy okres obrotu 58,7 dni ziemskich, Słońce 25,38 dni ziemskich, Wenus 243 dni ziemskich.

Można więc przypuszczać, że jeden dzień stworzenia, może odpowiadać gwiazdowemu okresowi obrotu wokół własnej osi niewidocznego bo utworzonego z Ciemnej Materii, Jądra Całego Wszechświata. czyli około 13.75 / 6 = 2.29 Miliarda lat

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • Wykop
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>